ilahiler sohbet

Yeni nesil ilahiler sohbet dini konuların paylaşıldığı. islami sohbet sitesine bekliyoruz.Din bir toplumun telini oluşturan en önemli unsurdur, islami sohbet ile bunu pekiştirmek bize düşüyor. Bizim milletimizin birliğini sağlayan en değerli inanç kaynağı olan din bugün sadece kitaplarda yada dini meclisler de konuşularak paylaşılmıyor; teknolojinin her türlü nimetlerinden faydalaniyor. Dini konuların konuşulduğu en değerli sohbet sitelerinden Dinisohbet.com da internet üzerinde dini paylaşımda bulunacağınız , bir çok kişi ile sohbet eşliğinde fikirlerinizi paylaşacağınız en güzel platform.
Bu haber 2020-05-11 14:20:44 eklenmiş ve 150 kez görüntülenmiştir.

İlahiler sohbet sayfamızda; ilahi sohbet, dini sohbet, islami sohbet, chat, sohbet, radyo, ilahi, ilahiler gibi konularda hizmet vermekteyiz.Sohbet odalarımızda sohbet islami sohbet ve dini sohbet ederken radyomuzdan da ilahiler ve ilahi sohbetleri dinleyebilirsiniz..

ilahi sohbet odalarinda Kendinize uygun ilahi istekleri isteyebilir size dj lerin çaldiği ilahileri canli anonslarla arkadaşlariniza hediye edebilirsiniz..

ilahi sohbet sitemizde, sizler için seviyeli bir sohbet kanalı yaptık. Seviyeli sohbetlerin yanında güncel ve sevilen ilahilerle sizlerin güzel vakit geçirmenizi planladık. İlahi dinlemek için iki tane alternatif sunuyoruz. İster ilahi radyomuza girerek 7 gün 24 saat kesintisiz dinleyebilir, isterseniz sizler için hazırladığımız ilahi galerimizi ziyaret edip oradan güncel ve sevilen bir çok ilahiyi bulabilirsiniz.Güzel vakit geçirmeniz dileğiyle.

islami ilahi sohbet mobil uyumludur ve her cihazdan giriş yapılabilir! ilahi sohbetin ilahiler ve ney dinletisi Türkiye ve Dünya genelinde bilinen en büyük islami sohbet platformu içerisindeki yerinizi alarak dini konular hakkında hasbihal yapabilir, islami arkadaşlık hizmetlerinden herhangi bir ücret ödemeniz gerekmeden faydalanabilirsiniz. hemen islami chat arkadaşlarıyla tanışma ve kaynaşma gerçekleştirmek için, müslümanlar sohbete bağlan chat yap. mobil ilahi sohbet İslami Sohbet yapabileceğiniz En çok ziyaret edilen Dini sohbet odası sitesi,dinisohbetodalari.com Mobil chat arkadaşlıkları kurabileceğiniz seviyeli sohbet odaları platformudur. Dini konular hakkında ilahi chat yapabileceğiniz, mobil uyumlu sohbet ve arkadaşlık kanallarımızda islami chat kullanıcıları sizleri çevrimiçi sohbete bekliyor..

BAYEZİD CAMİ-İ ŞERİFİNDE RAMAZAN SOHBETLERİ

 

Bu sohbetler, Efendi Hazretlerinin âdeti üzere, her ramazân-ı şerifde, ikindi namazından sonra, Bayezid Cami-i Şerifinde mukâbele dinledikten sonra, ana kapının sağ tarafındaki maksûrede, iftar saatine kadar süren tadına doyulmaz sohbetlerdir...Efendi Hazretleri bu sohbetlerinde gâh ibretli kıssalar, gâh nükteli latîfeler anlatır, gâh Kur`ân-ı Kerîm'in hakîkatlerini gâh ehâdis-i nebeviyyenin hikmetlerini beyân ederdi...Bazen ağlatır, bazen güldürür ve gerek dünyevî gerek uhrevî birçok nasîhatlerde bulunurdu...

Efendi Hazretleri sohbeti çok sever ve birçok vesîlelerle dinleyenlerin istifâdesi için engin ilminden ve zengin müktesebâtından lutuflarda bulunurlardı. Aliyyü'l-meşreb olduğundan şakayı da çok sever, sohbetlerinde çokça şaka yapar, duyulmamış nükte ve latîfeler de anlatırlardı. Sohbet tarzı, nevi şahsına münhasır olup, içi içe birçok konuyu ve kıssayı tıpkı parantezler açar gibi, birbiriyle münâsebet kurarak anlatırlar ve açtığı parantezleri kapata kapata sohbetlerini ikmâl ederlerdi. Dinlerken sizlere kolaylık olması bakımından sohbetlerin muhtevâsını bir fihrist hazırlar gibi düzenledik ancak sıralama konusunda Efendi Hazretlerinin uslûbunu da dikkate almanızı hatırlatmak isteriz. Efendi Hazretlerinin sohbet uslûbu ve husûsiyyetleri hakkında daha iyi bir fikir sâhibi olmak isterseniz aşağıdaki yazımızı okumanızı tavsiye ederiz. Cenâb-ı Hakk, bizleri burada görüştürdüğü gibi cennette de buluşturup, yine sohbetleri ile müşerref eylesin. Âmîn bi hürmeti seyyidil mürselîn.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer islami Blog haberleri
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
ilahi dinle - Bedava ilahi - ilahiler dinle - ücretsiz ilahi mp3 indir - ilahiler indir
© Copyright 2013 2020 Tüm Hakları Saklıdır | eFe. Tüm hakları saklıdır.